Naujienlaiškis Nr.1, psl.5

1     3   4   5   6     8   9


Nuomonės, pastebėjimai, priminimai

 

Dr. Ina Dagytė-Mituzienė

(ZIF) Zonta for Women Foundation ambasadorė 2020–2022

 

Mielos zontietės, esamos ir būsimos lyderės,

 

matomumas, lyderystė reikalauja veiksmo, naudingo ne tik mums, bet ir šalia ar toliau esantiems.

Zonta International kampanija “Kiekviena narė kiekvieną lapkritį” (“Every Member Every November”), prasidėjusi 2020 lapkričio 1 ir pasibaigsianti gruodžio 1), teikia mums dar vieną tokią progą – ne tik galvoti, kalbėti, bet ir konkrečia suma paremti ZI vykdomus tarptautinius projektus.

       Kadangi ZI konvencija 2020 realiu formatu neįvyko, buvo prarasta svarbi galimybė papildyti Zonta International fondą (Zonta for Women Foundation).  Spalio pabaigoje bei pirmosiomis lapkričio dienomis mane pasiekė tarptautinių kuratorų – Leonildos, Evos bei kolegių ZIF ambasadorių iš D13 – Mary, Fjolos laiškai, moteriškai jautriai kviečiantys aktyviai dalyvauti šioje kampanijoje. Susirašinėjome, keitėmės nuomonėmis, pasiūlymais. Iš kolegių pusės dažnai skambėjo prašymas įkvėpti zontietes. (Lyrinis mano nukrypimas: To inspire…. Hm, išties įdomu, kas mus įkvepia)

      Pasitarusios su mūsų dalykiška ir dėmesinga AD Rima, nutarėme drauge kreiptis į Lietuvos zontietes ir prašyti Alytaus, Marijampolės, Vilniaus klubų prezidentes organizuoti aukų rinkimą iš klubų narių ir dalyvauti sutelktiniame rėmime (aukojime) nuo Lietuvos skyriaus.

   Mat šį kartą paramos procesas vyksta per specializuotą GoFundMe labdaros platformą, kuri suteikia galimybę kurti regionų komandas. Tokiu būdu siekiama skatinti konkurenciją tarp regionų. Kaip rodo susirašinėjimas su kolegėmis iš skandinaviškų skyrių, D13 akcija turėtų būti aktyvi.

       Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad  rėmimo sumų persiuntimui reikia naudoti TIK GoFundMe platformą (plačiau: https://charity.gofundme.com/o/en/campaign/every-member-every-november)   

 (Nustatyta minimali aukos suma – 10 JAV dolerių (jei ji asmeninė), grupinėms reiktų pridėt dar 1 nulį)

Rėmimas, atliktas per įprastinę platformą www.zonta.org/donate, čekiai, grynieji NEBUS UŽSKAITYTI.

  Būtų puiku, jei kampanijoje dalyvautų ir Lietuvos skyriaus, klubų valdybos, pavienės zontietės.

      Prisiminkime, kad lapkričio 8 d. minime Zonta International 101-ąjį gimtadienį ir paskirkime kelias tos dienos valandas Zontai – ne tik paramos apmąstymui ir pervedimui, bet ir mūsų dalyvavimo, realizuojant Lietuvos skyriuje patvirtintą idėją – gruodį minėti III Lietuvos moterų suvažiavimo dvidešimtmetį – savianalizei

      Pasiūlymus teikė trys zontietės – Ina (3 vidaus ir išorės akcijų formatai), Ramunė (plakato teksto 2 variantai), Meilė (konferencijos siūlymas). Mūsų užmojai realybėje dažnai krypsta mažėjimo linkme. Šiuo atveju poniai Zontai visai praverčia bauginanti ponia Korona su visu draudimų paketu. Taip, pandemijos akivaizdoje reikia laikytis tvarkos. Bet šalia to zontietėms nedelsiant verta nukakti į mūsų internetinę

svetainę ir konstatuoti, kad čia – dar tik 2017-ieji metai… Ir atsakant į laiškus virusas neužpuola… Ir komunikuoti bei veikti galima įvairiomis online formomis…

Ak, bet tokie pastebėjimai turbūt nėra inspire

Ką gi, lapkričio 8, Zontos gimtadienio dieną, tikiuosi, visos būsime sveikos, ant stalo – (gal) puikus pyragas, rankose – (greičiausiai) puodelis kavos, mintyse – (pageidautina) neužmirštas (šis) laiškas, o turint dar minutėlę laiko – galimybė peržvelgti akimis (ar širdimi) (sutrumpintą dovanotinai, nes dėl vietos stokos) W.Šimborskos eilėraštį (hm, ir ką sau leidžia tos Nobelio premijos laureatės)

 

Ko reikia?

Reikia parašyti prašymą,

o prie prašymo pridėti gyvenimo aprašymą.

                     Nepaisant to, kaip ilgai gyveni,

                     aprašymas turi būti trumputis. (….)

Svarbiau kas pažįsta tave, o ne ką tu pažįsti.

Kelionės tiktai tos, kur į užsienį.

                       Priklausomybė kam, tačiau be kodėl.

                       Apdovanojimai, be už ką.

Rašyk taip, tarsi su savimi nesikalbėdavai niekad

ir, save išvydęs, lenkdavaisi iš tolo. (….)

                        Geriau kaina negu vertė

                         pavadinimas nei turinys.

Geriau numeris batų, o ne kur jisai eina,

tas, kuriuo dedies esantis. (….)

(Wislawa Szymborska “Gyvenimo aprašymas”

Vertė S. Geda”)

 

Bendražygės, laišką siunčiu į dalinį tinklą, sukurtą po spalio 16 susirinkimo Alytuje. Su komunikaciniu tikslu ir geriausiais linkėjimais

 

Jūsų

Ina Dagytė-Mituzienė

(ZIF) Zonta for Women Foundation ambasadorė 2020–2022

 

P.S. Kad neužsimirštų:

To donate

charity.gofundme.com/zontadistrict13

The challenge period starts on November 1, 2020 and ends on December 1, 2020.

You can make a donation using most major credit cards (Visa, MasterCard, American Express)

Nyheder

SE NYHEDER

Kalender

SE ARRANGEMENTER
Copyright © 2023, Zonta International - District 13.