Naujienlaiškis Nr. 2 psl. 7

xx


Prof. Dalia Leinartė trečią kartą išrinkta į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

 

Lapkričio 9 dieną Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke vyko rinkimai į JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (angl. Committee on the Elimination of Discrimination against Women (CEDAW)), kuriuose dalyvavo ir 2021–2024 metų kadencijai buvo išrinkta Lietuvos Respublikos kandidatė prof. Dalia Leinartė. Į 11 laisvų vietų kandidatavo 19 valstybių ekspertai. Kartu su Lietuvos eksperte į komitetą išrinktos Nyderlandų, Bahamų, Nepalo, Ganos, Australijos, Meksikos, Libano, Prancūzijos, Filipinų ir Kinijos valstybių atstovės.

Prof. D. Leinartė Komiteto nare išrinkta trečiajai kadencijai. 2015–2016 metais prof. D. Leinartė buvo Komiteto pirmininko pavaduotoja, o 2017–2018 metais pirmininkavo Komitetui. Prof. D. Leinartė ženkliai prisidėjo prie Komiteto išvadų dėl kovos su prekyba moterimis ir mergaitėmis migracijos kontekste parengimo. Taip pat prof. D. Leinartė vadovavo darbo grupei, rengusiai antrąjį Lietuvos Respublikos veiksmų planą dėl moterų, taikos ir saugumo. 2019 metais prof. D. Leinartė buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą sudaro 23 moterų teisių ekspertai, renkami ketverių metų kadencijai. Ekspertus renka 189 valstybės, ratifikavusios JT konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims. Komiteto ekspertai prižiūri šios konvencijos įgyvendinimą bei teikia atitinkamas rekomendacijas.

Šaltinis:

https://www.urm.lt/default/lt/naujienos/prof-dalia-leinarte-trecia-karta-isrinkta-i-jungtiniu-tautu-moteru-diskriminacijos-panaikinimo-komiteta

 

Čia yra interviu su ja.

https://www.youtube.com/watch?v=3KT-WOvz8to

 

 

Nyheder

SE NYHEDER

Kalender

SE ARRANGEMENTER
Copyright © 2023, Zonta International - District 13.